Input:

Novosti na področju izračuna zneska bonitete, ki se všteva v davčno osnovo

7.2.2025, Vir: Verlag DashöferČas branja: 6 minut

FURS je posodobil dokument Bonitete, in sicer z dopolnitvijo točke 3.5.1 Skupninsko zavarovanje odgovornosti  poslovodstva ali članov organov nadzora. Do posodobljenega dokumenta lahko v celoti dostopate tukaj

Več informacij o novostih pri bonitetah

Pregled vseh novosti, ki jih je na področju bonitet prinesla novela ZDoh-2AB, si oglejte v videoseminarju Novosti pri bonitetah.
O vrednotenju bonitet in vštevanju v davčno osnovo podrobneje pišemo v članku Spremembe in dopolnitve REK-O v letu 2025.

V nadaljevanju povzemamo dopolnitev FURS, ki navaja tudi dva praktična primera. 

Z novelo Zakona o dohodnini (ZDoh-2AB, Ur. list RS, št 104/24) se z novim desetim odstavkom 43. člena ZDoh-2 posebej določa izračun zneska bonitete, ki se všteva v davčno osnovo, če delodajalec zagotovi skupinsko zavarovanje odgovornosti članov organov vodenja in nadzora. 

Znesek bonitete na delojemalca se (ne glede na prvi in enajsti odstavek 43. člena ZDoh-2) določi v višini 1 % dohodka iz delovnega razmerja, ki se všteva v davčno osnovo, prejetega v posameznem mesecu pri delodajalcu, ki zagotavlja boniteto. Dohodki,


 Potrebujete pomoč?
Imate težavo z uporabo portala? Pišite nam.
Vaše sporočilo je bilo uspešno poslano.
Input:

Ta stran uporablja piškotke. Z nadaljevanjem brskanja po tej strani, brez spremembe pri nastavitvah vaših piškotkov, se strinjate z našimi pravili uporabe piškotkov.   V redu   Več o piškotkih